Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Strona główna  »  Analizy produktów  »  Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Analizy produktów

Czym jest przelew weryfikacyjny?

Czym dokładnie jest przelew weryfikacyjny? Chcąc skorzystać z pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego, warto wiedzieć, czym dokładnie jest ten rodzaj transakcji. Biorąc pożyczkę przez Internet, konsument wypełnia formularz na stronie internetowej pożyczkodawcy. Firmy z sektora pozabankowego bardzo usprawniły proces składania wniosku, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie pożyczki w bardzo krótkim czasie.

Przelew weryfikacyjny jest natomiast rodzajem zabezpieczenia zarówno konsumenta, jak i instytucji udzielającej finansowania. Wnioskodawca w trakcie wypełnia formularza, musi podać swoje dane osobowe, w tym dane widniejące na dowodzie osobistym. W celu potwierdzenia tych informacji konsument musi wykonać przelew na niewielką kwotę na podany przez pożyczkodawcę numer konta. Dzięki informacjom, które zawiera konto bankowe, firma pożyczkowa porównuje dane z formularza z danymi zweryfikowanymi przez bank w trakcie zakładania rachunku bankowego.

Kwota przelewu na ogół nie przekracza jednej złotówki. Najczęściej jest to przelew na 10 groszy. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości weryfikacji w przypadku, gdy konsument nie posiada rachunku bankowego, prowadzi wspólne konto bankowe (np. z małżonkiem), lub nie posiada środków wystarczających na jego wykonanie.

przelew weryfikacyjny


>> Zobacz również: Pożyczka na dowód osobisty przez Internet


Do czego niezbędny jest przelew weryfikacyjny?

Tak jak już wspomnieliśmy, przelew weryfikacyjny jest niezbędny do potwierdzenia danych w formularzu, który wypełnił konsument. To jedna z form zabezpieczenia zarówno konsumenta, jak również firmy pożyczkowej. W ostatnich latach liczba pożyczek zaciąganych przez Internet wyraźnie wzrosła. Główną przyczyną popularności pożyczek na raty  jest łatwość ich pozyskania i zminimalizowane formalności. To jednak daje spore pole do popisu oszustom.

Niemal każdy słyszał o przypadkach wyłudzenia pożyczek na czyjeś dane. Stąd jako środek zapobiegawczy instytucje pozabankowe stosują przelewy weryfikujące. Do prób wyłudzeń pożyczek dochodzi niemal codziennie. W dużej mierze działania te zorganizowane są przez grupy przestępcze, ale także przez pojedynczych nieuczciwych konsumentów, którzy, np. znaleźli dowód osobisty. Pamiętaj, aby w przypadku zawieruszenia dowodu osobistego zastrzec go.

Na szczęście takie metody, jak przelew weryfikacyjny skutecznie zredukowały liczbę wyłudzeń. Niemniej jednak każdy konsument sam powinien zabezpieczać się przed kradzieżą tożsamości. Jednym ze sposobów jest wykupienie usługi Alert BIK. W chwili, gdy konsument wykupi Alert BIK, za każdym razem, gdy instytucja finansowa będzie sprawdzała jego dane w bazie BIK, otrzyma informacje o zaistniałej sytuacji. Będzie zatem w stanie zareagować natychmiastowo i tym samym udaremni próbę wyłudzenia zobowiązania na swoje dane.

Jakie są alternatywne sposoby identyfikacji tożsamości konsumenta?

Czy istnieją zatem pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego? Oczywiście, że tak. Firmy z sektora pozabankowego podążają za potrzebami konsumentów. Pożyczkodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy wnioskodawca może wykonać przelew weryfikacyjny. Dlatego, osoby w niemal każdej sytuacji są w stanie przejść weryfikację tożsamości. Muszą jednak poszukiwać pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Jest co najmniej kilka różnych sposobów weryfikacji tożsamości.

Jedną z najnowszych, bardzo szybkich i skutecznych metod weryfikacyjnych jest aplikacja weryfikująca tożsamość. To rodzaj bramki, do której link przesyła pożyczkodawca. Osoba składająca wniosek klika link i loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Od tej chwili nie musi wykonywać żadnych ruchów. Aplikacja pobierze dane z rachunku potencjalnego pożyczkobiorcy i przekaże je firmie pożyczkowej. Cała procedura trwa zaledwie kilka chwil i jest całkowicie bezpieczna. Aplikacja działa na zasadzie skanera, nie może więc wykonać żadnych transakcji na rachunku bankowym konsumenta.

Dla osób, które nie mają rachunku bankowego lub obawiają się skorzystać z aplikacji, pożyczkodawcy przygotowali inne rozwiązania. Jednym z nich jest foto weryfikacja za pomocą telefonu. W tym przypadku konsument musi posiadać nowoczesny smartfon z kamerą i dostępem do Internetu. Tym osobom, które nie mają smartfona, pozostaje skorzystać z opcji weryfikacji tożsamości przez kuriera, lub pracownika firmy pożyczkowej, który dostarczy umowę pożyczki do domu i jednocześnie potwierdzi dane wpisane we wniosku.

Czy można otrzymać pożyczkę bez weryfikacji tożsamości

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego są jak najbardziej możliwe, jednak nie ma możliwości, aby rzetelna firma pożyczkowa udzieliła wsparcia bez weryfikacji tożsamości. Każdy pożyczkodawca musi minimalizować tzw. ryzyko kredytowe. Ryzykiem kredytowym nazywa się prawdopodobieństwo niespłacenia zobowiązania. W przypadku udzielenia pożyczki bez sprawdzenia tożsamości pożyczkobiorcy ryzyko jest bardzo duże.

Konsument, który chce otrzymać dodatkową gotówkę, musi być wyczulony na sytuacje, w której rzekomy pożyczkodawca udziela finansowania bez potwierdzenia tożsamości. Tym razem to ryzyko podejmuje konsument. Możliwe, że fikcyjna firma przez ofertę pożyczki bez weryfikacji tożsamości chce wyłudzić dane konsumenta. Osoba, która wypełni formularz i wpisze do niego swoje dane, może paść ofiarą wyłudzenia danych. Jest więc duża szansa na to, że oszuści użyją danych konsumenta do zaciągnięcia w jego imieniu zobowiązania.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego – jak wybrać najlepszą ofertę?

Poszukiwania najlepszej pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego, tak jak każdej innej pożyczki powinny rozpocząć się od zdefiniowania potrzeb i możliwości konsumenta. Dzięki temu konsument będzie wiedział, jaki rodzaj zobowiązania jest dla niego najlepszy. Czy będzie to pożyczka krótkoterminowa – czyli chwilówka, czy pożyczka na raty? Ponadto warto dokładnie obliczyć kwotę, którą konsument chce pożyczyć. Zbyt duża kwota zobowiązania, wiąże się z większymi kosztami. Z kolei za mała suma, nie pokryje potrzeby konsumenta.

Wybór odpowiedniej firmy. Kolejnym ważnym krokiem, który czeka na przyszłego pożyczkobiorcę, jest wybór odpowiedniej instytucji finansowej. Poszukiwania można zrobić na własną rękę, przeglądając strony internetowe różnych firm pożyczkowych. Należy jednak pamiętać, żeby sprawdzić, czy pożyczkodawca udostępnia wszystkie istotne informacje na swój temat. Ważne, aby w witrynie internetowej pożyczkodawcy widniały takie informacje jak:

  • Przykład reprezentatywny,
  • Pełna nazwa i adres siedziby spółki,
  • Numery NIP, REGON i wpisu do KRS,
  • Imię i nazwisko Inspektora Ochrony Danych,

Ponadto warto również sprawdzić, czy wybrana firma pożyczkowa nie widnieje na Liście ostrzeżeń publicznych, która publikowana jest na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

Konsument może również posiłkować się sprawdzonymi rankingami pożyczek i porównywarkami ofert. Administratorzy rankingów i porównywarek na ogół przed umieszczeniem w nich firmy dokładnie sprawdzają instytucje pożyczkowe. Dzięki czemu konsument ma pewność, że np. pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego pochodzi ze sprawdzonego źródła. Niekiedy w rankingach można przeczytać opinię innych pożyczkobiorców, którzy skorzystali już z usług danej firmy. Ponadto rankingi dają możliwość szybkiego porównania wielu ofert.

 

Najczęściej czytane artykuły

Zobacz inne artykuły z tej kategorii