Promocje bankowe sposobem na dodatkowy zarobek

Strona główna  »  Porady finansowe  »  Promocje bankowe sposobem na dodatkowy zarobek

Porady finansowe

Banki przeważnie kojarzą nam się z instytucjami, w których możemy założyć rachunek bankowy lub wziąć kredyt. Poza tym nie zawsze mamy o bankowości najlepszą opinię. Często wydaje nam się, że instytucje finansowe jedynie zarabiają na klientach. Bywa jednak na odwrót. Sporą popularnością cieszą się bowiem promocje bankowe. Jeśli ktoś dobrze zagłębił się w temat promocji bankowych, może na tym dorobić przyjemną sumę. Dlaczego banki stosują promocje? Czym one są i jak mogą poprawić twoją sytuację finansową? W tym artykule dowiesz się, jak one działają. Jeżeli jednak chcesz z nich skorzystać, musisz dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji bankowej, w której chcesz wziąć udział. Tylko postępowanie zgodnie z wytycznymi banku przyniesie ci dodatkowy zysk.

Czym są promocje bankowe?

Kiedy przeważnie korzystamy z usług banków? Przede wszystkim wówczas, gdy zakładamy konto bankowe. Obecnie mamy do wyboru wiele różnych kont w tym darmowe konto bankowe, wspólne konto bankowe, czy konto dla dziecka. Nawet forma zakładania rachunku dostosowana jest do naszych potrzeb i obecnego stylu zarządzania finansami. W związku z tym możemy założyć konto bankowe online, czyli bez wychodzenia z domu. Do konta bardzo chętnie dołączamy kartę debetową – która jest najpopularniejszym rodzajem karty płatniczej, czy też kartę kredytową. Inaczej mówiąc, chętnie korzystamy z dodatkowej gotówki, którą pożycza nam bank.

Kolejnym momentem, gdy sięgamy po pieniądze z banku, jest chęć otrzymania kredytu hipotecznego, kredytu na samochód, czy kredytu konsumenckiego – pod którego postacią przeważnie kryje kredyt gotówkowy. Na ogół z tyłu głowy mamy myśl, że za każdym tym produktem kryją się różne opłaty w tym prowizje bankowe, marże i oprocentowanie kredytów. Jak zatem możemy odwrócić ten proces i zarobić na bankach? Odpowiedzią na to pytanie są właśnie promocje bankowe. Czym one są?

Promocje bankowe to specjalne oferty, które przygotowują banki dla swoich obecnych lub potencjalnych klientów. Celem promocji bankowych jest zachęcenie konsumentów do skorzystania z usług finansowych, takich jak konto osobiste, karta kredytowa, lokata, kredyt, czy ubezpieczanie. Promocje tworzone przez banki mogą być różne. Niekiedy polegają na przyznaniu premii pieniężnej, innym razem można otrzymać bon na zakupy, czy zwrot części opłat. Promocje bankowe na ogół są ograniczone czasowo lub ilościowo, dlatego, jeśli chcesz na nich zarabiać, musisz śledzić aktualne oferty i korzystać z nich według określonych wytycznych. Bez wątpienia umiejętne korzystanie z promocji bankowych do świetny sposób na zwiększenie swoich dochodów, dodatkowe oszczędności lub wygranie wartościowej nagrody.

Aby skorzystać z promocji bankowej, należy spełnić ściśle określone warunki, takie jak założenie konta, wykonanie kilku płatności, złożenie wniosku, czy aktywacja karty i wykonanie przelewu bankowego. Warunki promocji zawsze podane są w regulaminie.

Promocje bankowe

Dlaczego banki stosują promocje?

Jeśli zastanawiasz się, jaki cel mają banki, aby tworzyć promocje, to świetnie trafiłeś. Banki stosują swoje promocje z kilku powodów. Najogólniej mówiąc, są to działania stricte marketingowe.

Promocje bankowe służą do pozyskiwania nowych i zadowolonych klientów, którzy mogą być zainteresowani ofertą danego banku. Banki poprzez promocje chcą poszerzyć bazę klientów i tym sposobem rywalizują z konkurencyjnymi instytucjami finansowymi. Jeśli skorzystałeś z promocji, na której zarobiłeś, będziesz miał dobre skojarzenia z tym bankiem i chętniej skorzystasz z innego produktu banku.

Kolejnym powodem tworzenia promocji bankowych jest zwiększenie lojalności i zadowolenia klientów, którzy mogą skorzystać z dodatkowych oszczędności lub korzyści. Bankom zależy na tym, aby utrzymać dobry kontakt ze swoimi klientami, dzięki czemu zapobiegną ich odejściu do konkurencji.

Promocje bankowe pomagają również w sprzedaży innych produktów bankowych, które na ogół są źródłem dochodu dla banku. Klient, który jest zadowolony z usług banku, chętniej skorzysta z kredytu, lokaty, karty kredytowej, czy nawet ubezpieczenia.

Promocje bankowe są więc narzędziem marketingowym, mającym na celu zwiększenie atrakcyjności i tym samym rentowności banku. De facto promocje są korzystne zarówno dla banków, jak i dla klientów. Tworzą sytuacje, w których obie strony mogą czerpać zyski i korzyści.

Najczęstsze promocje bankowe – jak zarobić?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany promocjami bankowymi, to poniżej opiszemy, w jaki sposób możesz zarobić na promocjach bankowych. Jakie oferty najczęściej promują banki. Oto lista:

Premie pieniężne za założenie konta osobistego, karty kredytowej lokaty lub innego produktu bankowego. Warunkiem otrzymania premii jest przeważnie spełnienie określonych kryteriów, takich jak wykonanie płatności, zrobienie przelewu, aktywacja karty, czy też złożenie wniosku. Przykładowo, jeśli założysz konto w banku, możesz otrzymać 200 złotych premii pieniężnej i 150 złotych na zakupy w określonym sklepie. Warunkiem jest jedynie założenie rachunku.

Zwrot za zakupy z kartą debetową lub kredytową. Taka promocja polega na ogół na tym, że bank zwróci ci część wydanych pieniędzy na wybrane kategorie zakupów np. zakupy spożywcze, paliwo, ubrania, a nawet rozrywkę. Przykładowo bank oferuje aż 600 złotych zwrotu, jeśli zrobisz zakupy jego kartą. Dodatkowe 600 złotych to już całkiem spora suma.

Podwyższone oprocentowanie na lokacie lub koncie oszczędnościowym. Taka promocja polega na tym, że bank oferuje wyższe oprocentowanie (niż rynkowe) na zgromadzone na lokacie środki na określony regulaminem czas lub do określonej kwoty. Przykładem takiej oferty jest dodatkowe 6 procent, jeżeli założy się lokatę na 200 000 złotych. Jeśli dysponujesz takimi oszczędnościami, możesz naprawdę dobrze zarobić. Pamiętaj jednak o podatku od zysków kapitałowych.

Bony na zakupy lub inne nagrody rzeczowe za założenie, lub skorzystanie z wybranych produktów bankowych. Bywa, że bank przyznaje swojemu klientowi bon do wybranego sklepu lub na wybraną usługę, którą klient może wykorzystać w określonym czasie. Niekiedy możesz zyskać nawet 300 złotych na zakupy w popularnym sklepie.

Udział w konkursach i loteriach za korzystanie z produktów bankowych. Bank losuje wśród swoich klientów nagrody rzeczowe lub pieniężne. Możesz w takiej loterii wygrać sprzęt elektroniczny, podróż, a nawet samochód. Warunkiem udziału w losowaniu jest przeważnie wykonanie określonej liczby transakcji lub spełnienie innych kryteriów. Często możesz wygrać smartfon, smartwatch lub kartę podarunkową.

Podsumowanie

Jak możesz zauważyć, banki oferują różnego typu promocje bankowe, dzięki którym możesz zyskać dodatkową gotówkę, bonifikatę lub nagrodę rzeczową. Jeżeli zamierzasz skorzystać z takiej oferty promocyjnej, w pierwszej kolejności musisz się zapoznać z regulaminem. Zastanów się, czy jesteś w stanie spełnić stawiane warunki. W przeciwnym razie twoje wysiłki mogą pójść na marne, a nawet wygenerować dodatkowe i niepotrzebne koszty. Posiadanie kilku rachunków bankowych może cię kosztować w ciągu roku kilkaset złotych.

Informacje o różnych ofertach promocyjnych banków możesz znaleźć na stronach internetowych, które specjalizują się w wyszukiwaniu ciekawych promocji. Pamiętaj jednak, by zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami promocji.

 

Najczęściej czytane artykuły

Zobacz inne artykuły z tej kategorii