Pożyczka online – jak bezpiecznie pożyczać w sieci?

Strona główna  »  Artykuły na blog  »  Pożyczka online – jak bezpiecznie pożyczać w sieci?

Artykuły na blog

Rozwój Internetu przyniósł nam, jego użytkownikom, bardzo wiele nowych możliwości i korzyści, wynikających z umiejętności sprawnego poruszania się po jego zasobach. Dzięki Internetowi korzystanie z wielu usług stało się znacznie łatwiejsze. Również usługi finansowe stały się bardziej dostępne. Często będąc wręcz na wyciągnięcie ręki. Wiele banków i instytucji pozabankowych umożliwia skorzystanie ze swojej oferty przez stronę Internetową lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki temu środki z tytułu udzielonej pożyczki lub kredytu mogą trafić do nas już kilka minut po wypełnieniu prostego formularza internetowego. Po wydaniu przez pożyczkodawcę pozytywnej decyzji kredytowej. Łatwość w zaciąganiu tego rodzaju zobowiązań może rodzić pewne zagrożenia. Na co zwracać uwagę, by pożyczka online była bezpieczna?

Strona internetowa pożyczkodawcy

Jednym z najważniejszych źródeł informacji o firmie pożyczkowej powinna być jej strona internetowa. Po wejściu na stronę pożyczkodawcy powinieneś znaleźć na niej wszystkie istotne informacje na temat firmy, jak i oferowanych przez nią produktów finansowych. Powinieneś znaleźć  informacje o pożyczce online lub pożyczce dla zadłużonych. Prawdopodobnie w dolnej części strony znajdziesz informacje o nazwie, adresie siedziby oraz danych rejestrowych spółki, np. numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Posługując się tymi danymi będziesz mógł zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy.

W stopce najczęściej znajdziesz też  przykład reprezentatywny. Zawiera on informacje o kosztach, jakie poniesiesz, zaciągając zobowiązanie finansowe. Jest to dla Ciebie bardzo istotna informacja – na podstawie przykładu reprezentatywnego będziesz mógł łatwo zorientować się, jaka jest wysokość raty. Ponadto sprawdzisz poszczególne składowe kosztów dla przeciętnej kwoty pożyczki oferowanej przez pożyczkodawcę.

Kolejną, istotną sekcją na stronie, jest zakładka, w której znajdziesz dane teleadresowe firmy. Ponadto informacje, jak się z nią skontaktować. Jeżeli masz wątpliwości lub pytania w zakresie oferowanych przez pożyczkodawcę usług. Warto zadzwonić na podany numer infolinii lub wypełnić prosty formularz kontaktowy. Po kilku minutach powinien do nas oddzwonić konsultant telefoniczny, który będzie mógł odpowiedzieć na nasze pytania.

Jeżeli na stronie internetowej firmy pożyczkowej nie możesz odnaleźć danych o nazwie firmy, lub siedziba firmy znajduje się za granicą powinieneś być szczególnie czujny. Decydując się na pożyczkę online powinieneś brać pod uwagę najlepiej duże firmy z siedzibą na terytorium Polski. Warto sprawdzić też, od jakiego czasu firma działa na polskim rynku. Im dłuższy ten czas tym lepiej dla nas, bo wiemy, że firma została już sprawdzona przez wielu innych klientów.

Proces wnioskowania

Gdy już dokonasz wyboru i upewnisz się, że firma, w której chcesz zaciągnąć zobowiązanie, jest wiarygodna, możesz przejść do procesu wnioskowania. W przypadku pożyczki online najpewniej nie będziesz musiał mieć przy sobie żadnych dodatkowych dokumentów. W tym zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Często do złożenia wniosku wystarczą dane z Twojego dowodu osobistego. Po uzupełnieniu wszystkich pól wniosku otrzymasz propozycję pożyczki oraz treść umowy. W ostatnim kroku pożyczkodawca poprosi Cię najprawdopodobniej o weryfikację tożsamości. Zapewne będziesz mógł to zrobić bez wychodzenia z domu np. przy użyciu przelewu weryfikacyjnego. Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku pieniądze będą mogły być przelane na podany numer konta bankowego.  Czasami nawet w ciągu kilku minut. Drogą mailową dotrą do Ciebie wszystkie ważne dokumenty i informacje. Jeżeli coś wzbudzi Twój niepokój w trakcie wypełniania wniosku, warto skontaktować się z obsługą klienta, by zadać dodatkowe pytania.

Na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi na samej stronie internetowej pożyczkodawcy. Jeżeli jest inaczej i masz jakiekolwiek wątpliwości, powinieneś rozważyć rezygnację z pożyczki online.

Opinie internautów a pożyczki online

Pożyczka online, dzięki swojej dostępności staje się coraz bardziej popularna. Wielu klientów, którzy skorzystali z usługi danej firmy dzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami na forach internetowych lub portalach finansowych. Dobrym sposobem na weryfikację pożyczkodawcy może być przejrzenie tych opinii. Już po przeczytanie kilku z nich będziemy wiedzieć, czy firma cieszy się pozytywnym, czy negatywnym odbiorem.

 

Najczęściej czytane artykuły

Zobacz inne artykuły z tej kategorii