Kredyty przez internet – co warto o nich wiedzieć?

Strona główna  »  Artykuły na blog  »  Kredyty przez internet – co warto o nich wiedzieć?

Artykuły na blog

Internet stał się dla nas nie tylko źródłem wiedzy i rozrywki, lecz również medium, za pośrednictwem którego możemy zrobić zakupy, umówić się na wizytę u lekarza czy skonsultować się z trenerem. Za jego pośrednictwem możemy również załatwić wiele formalności – złożyć wniosek w urzędzie czy wysłać zeznanie podatkowe. Internet bardzo pomaga nam w codziennych obowiązkach, podsuwając różne rozwiązania dostępne z naszego smartfonu. Nawet dodatkową gotówkę możemy zdobyć nie wychodząc z domu – kredyty przez Internet są dostępne w większości banków, a ich alternatywą są pożyczki pozabankowe, które również możemy wziąć przez Internet.

Czym charakteryzują się kredyty przez Internet?

Kredyty przez Internet są produktami finansowymi, które oferują banki na realizację konkretnego celu.  Kredytami celowymi są na przykład kredyty samochodowe, z których możesz skorzystać, gdy chcesz kupić nowy lub używany pojazd. W większości banków możesz również wziąć kredyt na nieokreślony wydatek. Kredyty online dostępne są często w wysokich kwotach. Możesz znaleźć oferty mówiące nawet o 200 000 złotych. Spłata takiego zobowiązania zwykle możliwa jest przez okres nawet 8-10 lat. Musisz jednak pamiętać, że kredyty przez Internet, szczególnie te w wysokich kwotach, przewyższających kilkanaście tysięcy złotych, dostępne są jedynie dla osób z dobrą zdolnością kredytową. Ich dochód musi pozwalać im na spłatę rat, których wysokość może wynosić kilkaset złotych miesięcznie.

Jak wnioskuje się o kredyty przez Internet?

Pierwszym krokiem jest znalezienie najlepszej oferty dla siebie. Warto na początku sprawdzić, co może ci zaproponować Twój bank. Następnie powinieneś porównać oferty pozostałych instytucji. Porównywarki kredytowe i inne portale publikujące bieżące rankingi usług finansowych będą bardzo pomocne. Gdy zdecydujesz się na korzystną ofertę, na stronie banku najpewniej bez trudu znajdziesz interaktywny formularz. W formularzu  będziesz musiał podać swoje dane osobowe i informację o dochodach oraz zobowiązaniach.

W niektórych bankach cały proces, aż do wypłaty środków na Twoje konto, przejdziesz online. Z kolei w innych, po uzupełnieniu podstawowych danych, może do Ciebie oddzwonić konsultant, by dokończyć z Tobą wniosek przez telefon. Bank Twoją zdolność kredytowa zweryfikuje poprzez Biuro Informacji Kredytowej. Na podstawie zawartych tam informacji oraz tych podanych przez Ciebie we wniosku, zostanie Ci przedstawiona propozycja kredytu. Może się zdarzyć, że będzie ona niższa, niż kwota, której potrzebujesz. Możliwe, że Twój wniosek zostanie odrzucony. Zdarza się tak, gdy ocena Twojej zdolności kredytowa nie jest wystarczająco wysoka.

Jakie są alternatywy dla kredytów online?

Dla wielu osób wymagania banków dotyczące historii kredytowej i wysokości wymaganych dochodów mogą być zbyt wysokie. Przez co spotykają się z odmowną decyzją. Alternatywą może być szybka pożyczka online w instytucji pozabankowej. Co prawda, w przypadku pożyczek pozabankowych należy liczyć się z wyższymi kosztami, jednak dzięki bardziej liberalnemu podejściu do zdolności kredytowej klientów, takie pożyczki są bardziej dostępne. Nawet dla osób, których historia spłaty wcześniejszych zobowiązań nie jest idealna. Pożyczki pozabankowe, również te dostępne online, charakteryzują się często bardzo krótkim czasem potrzebnym na wypełnienie wniosku i otrzymanie gotówki na konto, a kwoty takich pożyczek mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

W LendUp możesz pożyczyć do 25 000 zł z możliwością spłaty nawet w 36 miesięcznych ratach, a wnioskując całkowicie przez Internet nie będziesz płacił odsetek. Warto zatem wziąć pod uwagę również pożyczki przez Internet jako alternatywę dla kredytów. Pamiętaj jednak, że decydując się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, bez względu na to, czy będą to pożyczki czy kredyty przez Internet, będziesz musiał je w przyszłości spłacić.

Najczęściej czytane artykuły

Zobacz inne artykuły z tej kategorii