Ile kosztuje Netflix w 2024 roku?

Strona główna  »  Analizy produktów  »  Ile kosztuje Netflix w 2024 roku?

Analizy produktów

Serwisy streamingowe opanowały praktycznie cały świat. Bez wątpienia cieszą się ogromną popularnością również w Polsce. Choć na naszym rynku goszczą od wielu lat, to największe boom przeżyły w trakcie trwania pandemii. Wówczas większość konsumentów zamkniętych w domach nadrabiała zaległości w oglądaniu filmów i seriali. Niektórzy dopiero podczas przymusowego zamknięcia rozkochali się w możliwościach, jakie dają platformy VOD. Jednym z najpopularniejszych serwisów w Polsce jest Netflix. Jednak pomimo prowadzenia w rankingach nieco traci na popularności. Z czego wynikają te zmiany? Czy Netflix podrożał? Co się zmieniło? Ile kosztuje Netflix w 2024 roku? Odpowiadamy.

Czym są serwisy streamingowe i jakie są ich rodzaje?

Serwisy streamingowe to platformy, które umożliwiają nam oglądanie lub słuchanie treści za pomocą Internetu. Jeśli chcemy obejrzeć film lub serial, posłuchać muzyki lub podcastu nie musimy pobierać ich na urządzenie.

Istnieją różne rodzaje serwisów streamingowych, które mają w swojej ofercie różne formy  rozrywki. Jednymi z bardziej popularnych platform są serwisy z serialami i filmami. W Polsce największą popularnością cieszy się Netflix, Disney i HBO Max. Ich działanie opiera się na subskrypcji, czyli comiesięcznym pobieraniu opłat za możliwość korzystania z platformy. W dalszej części artykułu napiszemy, ile kosztuje Netflix. Ogromnym atutem z platform VOD jest możliwość korzystania z nich na różnych urządzeniach. W trakcie pandemii konsumenci tworzyli w swoich  domach specjalne pokoje imitujące sale kinowe. Niektórzy, aby kupić najlepszy sprzęt audio i wideo korzystali z płatności odroczonych, czy zakupów ratalnych. Wiele osób zaciągnęło nawet pożyczkę przez Internet.

Kolejne popularne serwisy dotyczą możliwości odtwarzania muzyki. Najbardziej popularne w naszym kraju platformy strumieniowe z muzyką to Spotify, YouTube Music, czy Apple Music. Dużym plusem tych platform jest możliwość bezpłatnego słuchania muzyki, jednak w tym przypadku możemy się spodziewać, że konieczne będzie wysłuchanie reklam.

Coraz większą popularnością cieszą się również podcasty. Wiele platform udostępnia różnego rodzaju podcastów tematycznych, które możemy dostosować do swoich preferencji i zainteresowań.

Równie popularne jest oglądanie transmisji na żywo, które udostępniane są przez jeszcze inny rodzaj platform np. Twitch. Wiele osób ogląda, jak w Internecie grają inni ludzie. Takie platformy udostępniają również koncerty i inne transmisje z wydarzeń na żywo.

ile kosztuje Netflix


>> Zobacz również: Pożyczka na dowolny cel – jak dobrze wybrać?


Za co lubimy Netflix i inne platformy streamingowe?

Serwisy streamingowe stały się nieodłączoną częścią naszego życia. Powód jest dość prosty. Dzięki nim mamy dostęp do niezliczonej ilości treści w jednym miejscu. Bez względu na to, czy preferujemy filmy, seriale, muzykę czy podcasty, streaming oferuje nam szeroki wybór rozrywki na żądanie z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. To bez wątpienia jeden z najwygodniejszych sposobów na korzystanie z ulubionych produkcji bez konieczności ich kupowania w różnych miejscach, czy pobierania ich z nielegalnych źródeł.

Dużym atutem platform streamingowych jest możliwość personalizacji. Możemy tworzyć listy ulubionych tytułów – co jest szczególnie przydatne przy słuchaniu muzyki, a także otrzymywać polecenia i rekomendacje zbliżone do naszych poprzednich wyborów. Dużym plusem jest także możliwość włączania ulubionej platformy na różnych urządzeniach. Jeśli oglądamy film w rodzinnym gronie, włączamy go na telewizorze. Jednak, gdy jedziemy pociągiem, możemy oglądać ulubiony serial na tablecie, laptopie, a nawet swoim smartfonie.

Ile kosztuje Netflix na rok?

Bez wątpienia Netflix jest najpopularniejszą platformą streamingową na świecie. Korzysta z niego ponad 200 mln użytkowników. W aplikacji znajdziemy ogromną liczbę filmów i seriali. Część filmów i seriali wyprodukował sam Netflix, stąd są na stałe dostępne użytkownikom platformy. Z kolei niektóre produkcje udostępniane są na czas wykupienia przez platformę licencji. Ile kosztuje Netflix w 2024 roku? Cena, jaką musimy zapłacić za możliwość korzystania z platformy Netflix, zależy od pakietu, na który się zdecydujemy. Mamy do wyboru 3 rodzaje pakietów. Oto one:

Netflix Plan Podstawowy – ten pakiet umożliwia utworzenie 5 różnych profili (np. osobno dla dziecka, osobno dla mamy i osobno dla taty, a także konta wspólnego dla całej rodziny). Jednak ograniczeniem jest tutaj możliwość oglądania filmu lub serialu tylko na jednym urządzeniu w czasie. W tym, jak i wszystkich innych pakietach możemy oglądać wszystkie produkcje na smartfonie, tablecie, laptopie, komputerze i telewizorze. Dobra jakość wideo: HD (720p). Pakiet podstawowy kosztuje na rok 348 złotych.

Netflix Plan Standard – podobnie jak w pakiecie Netflix Plan Podstawowy, w planie Netflix Plan Standard możemy utworzyć pięć kont użytkowników. Różnica polega na jakości obrazu – doskonała jakość wideo: Full HD (1080p), a także możliwości jednoczesnego oglądania filmu lub serialu na dwóch różnych urządzeniach przez dwie osoby. Roczna cena pakietu – 516 złotych.

Netflix Plan Premium – najdroższy pakiet, który umożliwia korzystanie w jednym czasie z platformy czterem osobom jednocześnie. Cechuje się najwyższą jakością odtwarzania, czyli Ultra HD (4K) i HDR. Roczna cena pakietu to 720 złotych. Jeśli chcemy faktycznie oglądać firmy w najwyższej jakości, warto zaopatrzyć się w telewizor i nagłośnienie najwyższej klasy. Taki sprzęt możemy sfinansować, robiąc zakupy na raty lub korzystając z chwilówki bez BIK.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc?

Opłatę za Netflix możemy naturalnie rozłożyć na miesiące. Nie jest koniecznie opłacanie całego abonamentu z góry. Szczególnie że jednorazowa opłata nie gwarantuje nam zniżek lub upustów. Za pakiet Netflix Plan Podstawowy przyjdzie nam zapłacić 29 złotych miesięcznie. Z kolei pakiet Netflix Plan Standard kosztuje 43 złote na miesiąc. Ile kosztuje Netflix w najwyższym pakiecie? Za pakiet Netflix Plan Premium płaci się 60 złotych co miesiąc. Opłata za usługę pobierana jest automatycznie na zasadach stałego polecenia zapłaty. Pamiętajmy jednak o tym, że z platformą nie podpisujemy żadnych długoterminowych umów, stąd możemy z niego z rezygnować w dowolnej chwili.  Na ogół wystarczą dwa kliknięcia.

Ile kosztuje Netflix na dwie, trzy bądź cztery osoby?

Przywykliśmy, że konto na Netflix możemy współdzielić. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu faktycznie, choć było to nielegalne, to wiele osób z tej możliwości korzystało. Wystarczyło, że jedna osoba z grupy znajomych założyła konto użytkownik na platformie Netflix i udostępniła reszcie dane logowania. Tak działało naprawdę wiele kont przez długi czas. Dla Netflix’a oznaczało to spore starty. Netflix zablokował zatem możliwość współdzielenia kont. Obecnie każdy użytkownik musi indywidualnie założyć i opłacić swoje konto. Ile kosztuje Netflix dla grupy spoza jednego gospodarstwa domowego? Możliwość korzystania z Netflixa przez osoby, z różnych gospodarstw domowy wiąże się z dodatkowym kosztem w wysokości 9,90 złotych miesięcznie.

Podsumowanie

Niewątpliwie rozwój technologii i Internetu w znacznym stopniu wpłynął na popularność serwisów streamingowych. Największym udogodnieniem dla konsumentów jest możliwość oglądania filmów, seriali, a także słuchania muzyki z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Co więcej, konsumentom bardzo przypadła do gustu możliwość włączenia filmu w momencie, w którym został zatrzymany. Bez konieczności przewijania treści od początku. Każdy ma możliwość wyboru, z której platformy chce korzystać i w jakim wymiarze. Co więcej, z większości platform możemy zrezygnować w dowolnej chwili.

Najczęściej czytane artykuły

Zobacz inne artykuły z tej kategorii